Наркологічний медичний центр в Харкові
вул. Волонтерська, 74: 8:00 - 16:00, проспект Гагаріна 248: 8:00 - 16:00, -50% знижка на послуги: лише 100 грн - на день
+ Записатися на прийом

Всесвітній день з прав людини «по-харківськи»

Всесвітній день з прав людини «по-харківськи»

Сьогодні, 10 грудня 2018 р., коли весь світ відзначає 70-ту річницю загальної декларації прав людини, у нашому місті, стався інцидент що повністю протирічить дотриманню рівності та справедливості до будь якої людини, незважаючи на її соціальний стан, зовнішній вигляд, стан здоров’я та інше. 
Чи може цивілізоване суспільство розділяти людей на «угодних» та «неугодних», - звісно ні, і це гарантовано нам Конституцією України. «Кожен має право на охорону здоров'я, медичну допомогу та медичне страхування» - це свідчить ст. 49 Конституції. Медичні заклади державної та приватної власності надають медичну допомогу хворим, які потребують такої допомоги, незалежно від того, чи знадобиться первинна допомога терапевта, або потрібне лікування онкологічного захворювання, або потрібне лікування наркотичної чи алкогольної залежності.

Так, нашою державою гарантовано лікування наркотичної залежності, і однією з провідних методів допомоги, є замісна підтримувальна терапія, що надає змогу наркозалежній людині вийти з ін’єкційного споживання вуличних наркотиків, разом з цим уникнути ризику інфікуватися ВІЛ-інфекцією, вірусними гепатитами та не передати ці захворювання іншим людям. Отримуючи лікування ЗПТ пацієнти таких програм ресоціалізуються та мають змогу жити гідним життям здорової людини. Саме таку допомогу надає медичний центр «Альтернатива», якісне лікування на базі якого отримують близько 200 пацієнтів. Медична діяльність МЦ «Альтернатива» здійснюється на базі чотирьох відділень, розташованих в різних районах міста Харків. Послуги надаються відповідно до європейських стандартів та затвердженні національними протоколами лікування. Програма замісної підтримувальної терапії є одним з ключових завдань Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки.

Отже сьогодні до одного з відділень, розташованого за адресою: вул. Аврамівська, б. 4, о 13-00 годині, з погрозами та вимогами припинити легальну медичну діяльність, увірвались представники політичної організації «Національний корпус» (приблизно 35-40 чоловік), з представниками громадської організації «ПОТОН». Ситуація перевищила усі допустимі межі, буквально був здійснений розбійний напад на медичний центр, зі знищенням вхідних дверей, погрозами та повним блокуванням роботи медиків і доступу пацієнтів до лікування. 
Чим обґрунтовані такі радикальні незаконні методи ?? Представники вищезазначених організацій керувалися своєю впевненістю в тому, що діяльність медичного центру є незаконною, і саме за цим прийшли проводити громадську фіксацію. 
Ми завжди підтримуємо законні ініціативи громадян щодо прояснення законності будь яких дій, але саме такого прояснення не відбулося. Тиск продовжився!!!

Почнемо з початку. Четвертим відділенням Медцентру нещодавно отримано всі дозвільні документи і розпочато свою діяльність у приміщенні нежитлового фон ду новобудови у районі Холодної гори міста Харків. Приміщення відокремлене від житлового масиву та має окремий вхід. З першого дня працівники та пацієнти медичного закладу знаходяться в умовах тиску та протистояння «ініціативної групи» цього житлового будинку. Деякі мешканці навіть здалеку не бажають бачити хворих людей, про пацієнтів відгукуються: «Спідозним нарікам або ракушним тут не місце!». 

Отже, хто очолює дану ініціативну групу та провокує регулярні конфлікти ?? Організаторами цих дій, є можновладці, а саме: Горбунов В.А. - заступник начальника управління - начальник відділу кримінальної поліції ГУНП в Харківській області, Резніченко Д.А. - заступник начальника Головного управління ДФС у Харківській області, він же начальник відділу протидії корупції у податковій сфері, а також член Ради адвокатів Харківської області Кузьмін Д.В., який проводить стажування молодих адвокатів з метою їх подальшого захисту прав людини!! Під керівництвом цих непростих громадян, щоденно відбувається тиск на установу медичного центру, а саме: регулярні несанкціоновані перевірки різних інстанцій, провокування інших мешканців будинку до незаконних дій, перешкоджання доступу пацієнтів до закладу, тощо. Потрібно сказати про те, що будинок, у якому розташований медичний центр «Альтернатива», огороджений неузаконеним парканом з зачиненою хвірткою, і будь які пропозиції медичного центру, щодо створення окремої хвіртки для пацієнтів, яка виходила б до пішохідного переходу, затвердженого за планом, представники ініціативної групи будинку відхиляють, мета – знищити діяльність медичного центру і не бачити «неугодних».
І на останок, хотілося б нагадати, що не всі люди наркозалежні, але всі наркозалежні – люди!

Просимо взяти під свій контроль, уповноваженого Верховної ради України з прав людини Денісову Людмилу Леонтіївну народного депутата Верховної Ради Білецького Андрія Євгенійовича, Генерального прокурора України Луценка Юрія Віталійовича. Міністра внутрішніх справ України Авакова Арсена Борисовича.

Для довідки: 
ТОВ «Харківський медичний центр «Альтернатива» здійснює свою діяльність відповідно до ліцензії Міністерства охорони здоров’я України від 23.07.2015р. № 458, відповідно ліцензії ДСКН від 23.07.2015р. АЕ № 299310, та інших нормативно-правових актів, що регламентує дану медичну діяльність.