Наркологічний медичний центр в Харкові
м. Харкiв, вул. Волонтерська, 74: 8:00 - 16:00, +38(050)-058-42-12: - , м. Лвiв, вул. Петлюри С. 34: 8:00 - 16:00, +38(099)-631-46-65: -
+ Записатися на прийом

Акція, присвячена Дню пам'яті померлих від СНІДу: згадали кожного

Акція, присвячена Дню пам'яті померлих від СНІДу: згадали кожного

Сьогодні на площі Свободи з ініціативи БО «ХБФ« Парус », МЦ« Альтернатива », МЦ« Інновація »та за сприяння МБФ" Альянс Громадського Здоров'я "пройшла акція пам'яті померлих від СНІДу.

З ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) щорічно в третю неділю травня проходить Міжнародний день пам'яті людей, які померли від СНІДу. Вперше його відзначили в 1983 році, його символом стала червона стрічка. Тільки за минулий рік в Україні померло від СНІДу 2500 чоловік, за останні чотири роки - 301 харків'янин. На згадку кожного з них була зав'язана червона стрічка.

Це конкретні люди, це життя конкретних людей, що ми спробували символізувати інсталяцією. Ці стрічки символізують втрачене життя людини, який пішов через не знання, через стигми та дискримінації, через не турботи про своє здоров'я, - зазначила директор БО «ХБФ« Парус »Олена Овчинникова, - що ми можемо зробити? Ми можемо пам'ятати померлих і піклуватися про живих. Ми можемо популяризувати тестування на ВІЛ інфекцію, формувати не тільки знання, а й прихильність до лікування.

Сьогодні люди, яким був поставлений діагноз ВІЛ, можуть приймати спеціальну терапію і жити довгі роки. Але підступність хвороби в тому, що терапія допомагає лише тим, кому діагноз був поставлений своєчасно - 90% українців, які померли від СНІДу в 2020, за даними МОЗ, занадто пізно дізналися про свій діагноз. У той же час, в тому числі на тлі інших викликів ВООЗ, про ВІЛ / СНІД говорять все менше, і регулярно аналізи здають тільки так звані категорії ризику. У той час як найчастіше вірус поширюється не стільки серед них, а серед звичайних гетеросексуальних пар. Звичайна історія - легкодоступні наркотики, кілька безладних зв'язків, здавалося, баловство залишається в минулому, а вірус залишається в крові. Нерідко люди дізнаються про нього, лише створивши сім'ю, плануючи дітей або коли проблеми зі здоров'ям вже не можна ігнорувати.

Навіть один не захищений укол або один не захищений статевий акт - може бути вже відбулося інфікування і людина про це не знав, каже соціальний працівник Медцентра «Альтернатива», - Карина Мелікян, соцпрацівник МЦ "Альтернатива." - Тестуватися потрібно хоча б один раз в рік, як робите флюрографію, також людина повинна знати про свій ВІЛ-позитивний статус.

Завдання акції - згадати загиблих від СНІДу і закликати живуть більш відповідально ставиться до свого здоров'я.

Крім інсталяції, на місці акції працювала мобільна лабораторія, де кожен міг зробити експрес-тест. Крім того, учасники акції нагадали, що тести на ВІЛ можна зробити в Харківському СНІД-центрі на Боротьби, 6. А також при консультації наркозалежних пацієнтів при переході на замісну-підтримуючу терапію, їм запропонують безкоштовні тести в медцентрах «Альтернатива» і «Інновація» .