Наркологічний медичний центр в Харкові
Пн - Пт: 8:00 - 17:00, Сб: 8:00 - 16:00, Нд: 9:00 - 16:00
+ Записатися на прийом

Замісна терапія

Замісна терапія

Що таке замісна терапія?

У всьому світі понад мільйон наркозалежних від опіоїдів користуються послугою – замісна підтримувальна терапія. Вперше її почали застосовувати в 60-х роках ХХ століття - спочатку в США, потім в Канаді і країнах Західної Європи. Зараз замісна терапія успішно застосовується в 65 країнах світу, в т. ч. в США, Австралії, Ірані, Китаї, Таїланді. У всіх 27 країнах Європейського Союзу та в більшості країн колишнього СРСР. Замісна терапія допомагає залежним від нелегальних опіатів поліпшити стан здоров'я, а також дозволяє почати життя «з чистого аркуша», не думаючи постійно про те, де взяти наркотик, піти від кримінального життя, вуличних наркотиків, працевлаштуватися. Зокрема в Україні, програма замісної підтримувальної терапії проводиться не так давно, але принесла багато позитивних результатів: - споживачі ін'єкційних наркотиків, не включені в програму замісної терапії, інфікуються ВІЛ майже в шість разів частіше, ніж ті, хто приступив до участі в такій програмі і продовжує лікування; - показники залученості в злочинну діяльність наркозалежних осіб знизилися приблизно вдвічі після року замісної підтримувальної терапії; - Смертність серед осіб з опіоїдною залежністю, які одержують підтримувальну замісну терапію, становить 25—33 % аналогічного показника серед не охоплених подібною програмою.
Читать полностью Скрыть

Замісна терапія - шляхи лікування

Якщо Ви не один рік вживаєте опіати, намагалися кинути, але Вам не пощастило, у Вас завжди є вибір: - продовжувати вживання, але може статися передозування; ви ризикуєте стати володарем вірусних інфекцій ВІЛ, гепатитом С і В; захворіти на туберкульоз, венеричні захворювання; можуть відкритися трофічні виразки, а пізніше, коли ослабне імунітет - можете заробити сепсис; виявитися на вулиці і потім потрапити до в'язниці; можуть з'явитися проблеми з правоохоронними органами; в кінці кінців, померти один, без друзів і близьких, або пройти курс медичної детоксикації в медичних установах, але найчастіше однієї детоксикації виявляється недостатньо. У нашому медичному центрі досить багато позитивних результатів після проходження пацієнтами курсу медичної детоксикації, але так само є і ті пацієнти, яким цього не досить, і люди повертаються до вуличних наркотиків, після яких знову приходять до нас в центр за допомогою. Також є можливість пройти курс реабілітації та соціальної адаптації в реабілітаційному центрі, де з Вами будуть працювати досвідчені фахівці, і пройшовши його, можливо вам вдасться жити тверезо, але для початку рекомендується пройти курс медичної детоксикації, докласти чимало зусиль і мати сильну мотивацію. На жаль, за статистикою лише у 10% пацієнтів виходить повністю піти від вживання наркотиків після проходження перерахованих вище курсів, але решта 90% повертаються до вуличного вживання, саме для таких пацієнтів розроблена світова програма замісної підтримувальної терапії (ЗПТ), в нашому медичному наркологічному центрі пропонується пройти курс лікування ЗПТ препаратами Бупренорфін або Метадон і надалі ресоціалізувати в соціум, після чого можна звернутися в реабілітаційний центр для повного відновлення, вже в розрізі психологічних аспектів і прищеплення правильних життєвих звичок.
Читать полностью Скрыть

Замісна терапія - прийом препаратів

Препарати приймаються виключно перорально і на відміну від нелегальних опіатів, не містять шкідливих домішок і точно дозовані. Це дозволяє під час вживання препарату уникнути попадання в організм токсичних речовин. Крім того, прийом замісних препаратів виключає можливість передозування, так як підбір дози і все подальше лікування проводиться під суворим контролем медперсоналу. Саме для того, що б надати повний спектр послуг і варіантів лікування, у Харківському медичному центрі «АЛЬТЕРНАТИВА» використовується метод замісної підтримувальної терапії препаратами бупренорфін і метадон, які випускаються в таблетках, щоб позбавити пацієнта « ін'єкційної» звички. Учасник ЗПТ обов’язково здає аналізи на вживання інших психоактивних речовин. Звичайні опійні наркотики під час проходження курсу ЗПТ не діють, не приносять «кайфу»: медичні препарати блокують відповідні рецептори. Пацієнти, які проходять курс замісної підтримуючої терапії, так само мають можливість під контролем лікарів-спеціалістів поступово завершити курс ЗПТ і позбутися наркозалежності назавжди.
Читать полностью Скрыть
 • Замісна терапія
 • Консультація лікарем – наркологом
  Безкоштовно
 • Видача рецептурних бланків препарат «бупренорфін» (10 днів)
  500 грн
 • Видача рецептурних бланків препарат «метадон» (10 днів)
  500 грн
 • Медична допомога першого ступеню програми замісної підтримувальної терапії препаратом «Бупренорфін» (7 днів)
  1050 грн
 • Медична допомога другого ступеню програми замісної підтримувальної терапії препаратом «Бупренорфін» (7 днів)
  1400 грн
 • Програма замісної підтримувальної терапії препаратом «Метадон» (7 днів)
  700 грн
 • Доставка препарату замісної підтримувальної терапії до пацієнта у межах міста Харкова (одноразово)
  350 грн
 • Проходження експрес тесту на наявність наркотичних речовин в крові (за одну добу)
  50 грн