Наркологічний медичний центр в Харкові
вул. Волонтерська, 74: 8:00 - 16:00, проспект Гагаріна 248: 8:00 - 16:00, -50% знижка на послуги: лише 100 грн - на день
+ Записатися на прийом

Важливе судове рішення про керування автомобілем та участь у програмі ЗПТ

Важливе судове рішення про керування автомобілем та участь у програмі ЗПТ

Апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції про штраф 10200 грн та позбавлення правом керування транспортним засобом на 1 рік для пацієнта замісної терапії.
Чоловік звернувся на Національну Гарячу Лінію з питань наркозалежності та ЗПТ, коли суд першої інстанції вже виніс рішення щодо цієї справи. Він розповів, що є учасником програми замісної терапії та керував автомобілем. Його зупинили співробітники поліції, й чоловік був змушений пройти огляд у лікаря-нарколога. Звичайно ж, було виявлено, що він вживає опіоїдний медичний препарат – метадону гідрохлорид.

Спираючись на цю інформацію, суд першої інстанції і виніс свій вирок. Фахівці Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ порекомендували чоловікові звернутися до нашого юриста-адвоката – Адрія Кіченка.
Адвокат ознайомився з матеріалами справи і було вирішено подавати апеляцію. Зокрема, була наведена інформація з картки пацієнта, в якій зазначалося, що чоловік має діагноз «Психічні та поведінкові розлади, внаслідок вживання опіоїдів», а сам чоловік залучений до програми ЗПТ з 2016 року, і йому підібрана терапевтична доза препарату.

Вона не змінювалася, порушень режиму лікування не було. А відповідно до вимог законодавства, пацієнт регулярно проходить тестування на інфекційні захворювання та тестування на додаткове споживання наркотичних речовин. Останнім тестуванням тестовою системою SNIPЕR 10.07.2020 - додаткового споживання наркотичних засобів не виявлено.

Суд дослухався до цих аргументів. Як результат – штраф скасовано, а право на керування – відновлено!
Вітаємо усіх причетних з вирішенням цього, без перебільшення, стратегічного випадку!

З постановою суду можна ознайомитися за посиланням

Дякуємо партнерам з Всеукраїнське об'єднання людей з наркозалежністю за спільну координацію по даному клієнту.

Благодійний Фонд "Надія та Довіра" Альянс громадського здоров'я Alliance for Public Health Проект PITCH в Україні