Наркологічний медичний центр в Харкові
вул. Волонтерська, 74: 8:00 - 16:00, проспект Гагаріна 248: 8:00 - 16:00, -50% знижка на послуги: лише 100 грн - на день
+ Записатися на прийом

Відразу в семи відділеннях наших медичних центрів по місту Харкову, відбулись обшуки

Відразу в семи відділеннях наших медичних центрів по місту Харкову, відбулись обшуки

Відразу в семи відділеннях наших медичних центрів по місту Харкову , які надають допомогу наркозалежним особам, 27.01.2021р. відбулись обшуки. Абсолютно незаконні, на нашу думку, і з причин, і по виконанню.

По-перше, про те що проти медичних центрів в поліції фабрикуються кримінальні справи, нам стало відомо від пацієнтів ще на початку січня. Кілька десятків пацієнтів розповіли про те, що їх підстерігали співробітники поліції, шляхом погроз примушували віддати отримані медичні препарати, які пацієнти отримують за законом в рамках ЗПТ, погрожували підкинути вуличні наркотики, вимагали підписати заяви, проти працівників медцентрів або навіть просто заяви не читаючи їх. Про це пацієнти розповіли, в тому числі під запис і журналістам.

20.01 2021 Наші працівники разом з пацієнтами вийшли на публічну акцію, яка висвітлювалася в ЗМІ, з вимогою припинити тиск на офіційні клініки ЗПТ. Також ми зі своєї сторони запропонувало співробітникам поліції в рамках закону відповісти на всі питання, що їх цікавлять, в тому числі про специфіку роботи клінік і рецепторних правилах. Однак ні в той день, ні в наступні ніхто з МВС на контакт не вийшов, що може свідчити лише про те, що поліцейські не хочуть розібратися в законності роботи медичних центрів, а діють як рекетири. Про це ж свідчать публікації в медіа, які говорять, що основні ініціатори тисків на  наші клініки - корупціонери і перевертні в погонах.

У підсумку замість того, щоб просто приїхати і отримати відповіді від нас на питання, що цікавлять, поліцейські організовують 27.01.2021 масштабні обшуки в приміщеннях наших медичних центрів, які призвели до повної зупинки діяльності клінік, як результат сотні пацієнтів залишилися без належної медичної допомоги . У кожному відділенні протягом доби перебувало по десять і більше співробітників поліції. З огляду на те, що середня зарплата поліцейського такого рівня стартує від 14 тисяч гривень на місяць, платники податків заплатили за ці маски шоу 35 тисяч гривень. Це тільки за один день роботи, без урахування витрат на бензин і спецтранспорт та  компенсації понятим, яка звичайно була.

А враховуючи, що група поліцейських готувала операцію, і ще тижнями буде писати рапорти, щоб виправдати свої дії, платнику податків така перевірка рецептів обійдеться в півмільйона гривень. Ці кошти можна було б витратити на перевірку сумнівних реабілітаційних центрів, боротьбу з незаконними «закладками» або передати в бюджет на дитячі садки, дороги, ЖКГ.

Ще раз акцентуємо увагу, масові обшуки велися в рамках провадження у ст.320 Кримінального Кодексу України (Порушення встановлених правил обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів), яка передбачає штраф, мова не йде про тяжкий злочин та аж ніяк інкримінування даної статті не передбачає можливість розкриття всіх персональних даних пацієнтів, які у нас фактично «відібрали» та зупинку діяльності медичних центрів. Ми вважаємо дії правоохоронців неприпустимими, оскільки ст.320 Кримінального Кодексу України не дає їм повноважень нехтувати правом кожного громадянина на захист персональних даних та правом кожного законного  суб’єкта господарювання на ведення господарської діяльності. На нашу думку, вчинивши незаконні обшуки на наших медичних центрах по всьому місті Харкові, які не стосуються предмету кримінального провадження, правоохоронці завідомо мали на меті зупинити діяльність медичних центрів. Тяжкість дій самих правоохоронців незрівняна, тому що своїми діями вони поставили під загрозу життя і здоров'я тисячі пацієнтів, яким було відмовлено в отриманні медичної допомоги та щоденних ліків, що може призвести до повернення людей до вуличних наркотиків, сплеску наркоманії в Харкові, передозуванням, смертям, збільшенню кількості інфікованих ВІЛ і гепатитом, погіршенню кримінальної обстановки - пацієнти вже розірвали зв'язки з кримінальним світом, соціалізувалися, і нові пошуки контактів в рази збільшують всі ризики.

Так само, в рази це збільшує той факт, що правоохоронці незаконно вилучили всі препарати, паралізувавши таким чином діяльність клінік, а також медичні карти пацієнтів з персональними даними. Іронічно, що всі ці злочинні події сталися напередодні Міжнародного дня захисту персональних даних, який відзначається 28 січня в усьому світі, що може свідчити лише про неповагу правоохоронних органів до персональних даних вразливих груп населення. Це підриває довіру наркозалежних до самої програми ЗПТ, в тому числі державної, прямо суперечить «Закону про захист персональних даних» та директивам ЄС і ЄСПЛ про конфіденційність, про захист медичної таємниці, про захист персональних даних громадян і особливо вразливих категорій населення.

Також, в ЗМІ вже широко висвітлили незаконність дій правоохоронців щодо ситуації, яка склалася на таких ресурсах новин

 

https://atn.ua/obshchestvo/v-harkove-bolnicy-okazyvayushchie-zamestitelnuyu-terapiyu-narkozavisimym-stali-obektami

https://www.objectiv.tv/objectively/2021/01/27/narkozalezhnij-harkiv-yanin-zayavlyaye-pro-utiski-politsiyantiv-video/

https://suspilne.media/97651-narkozalezni-piketuvali-policiu-u-harkovi/

https://www.youtube.com/watch?v=4vMtPT8XMtw&feature=youtu.be