Наркологічний медичний центр в Харкові
Пн - Пт: 8:00 - 17:00, Сб: 8:00 - 16:00, Нд: 9:00 - 16:00
+ Записатися на прийом

Суд постановив повернути все майно медцентру, але боротьба за права наркозалежних триває

Суд постановив повернути все майно медцентру, але боротьба за права наркозалежних триває

У січні медичний центр «Альтернатива» і МЦ «Інновація» зіткнулися з безпрецедентним незаконним тиском з боку поліції, обшуками з порушенням процесуальних норм, з недопуском адвокатів, виїмками конфіденційної інформації про медтайне, захопленням облікових препаратів - інакше це не назвати.

Центри підтримали пацієнти, громадськість і журналісти, які в один голос говорили про законність роботи центрів замісної терапії. Поліція ж продовжувала твердити про те, що нібито у них є підозри.

Нарешті суд встановив: підозри по кримінальним виробництвам нікому не пред'являлися, експертизи по вилученій майна не призначалися і не проводилися - то є нічим іншим як акцією залякування правоохоронців проти законно працюючих приватних клінік подію в січні назвати не можна.

Постановою суду майно МЦ «Альтерантіва», і МЦ «Інновація» повністю повернуто власникам медцентру, яке продовжувало і продовжує весь цей час надавати допомогу наркозалежним.

При цьому незважаючи на те, що в рішенні суду неодноразово акцентовано увагу на тому, що слідчі дії у справі проти клінік не проводилися, тому де-факто і розслідувати нічого, центри працюють абсолютно законно, ні керівництво поліції, ні самі організатори репресій не поспішають визнавати незаконність своїх дій і закривати виробництво.

Керівництво медцентрів погодиться тільки з повним відновленням в правах своїх пацієнтів, тому продовжує боротьбу з незаконними діями правоохоронців. Подані скарги в ДБР, де відкриті кримінальні виробництва і які саме розслідуються за статтею незаконного перевищення повноважень, а також прийняті звернення до Української Гельсінської групи по захисту прав людини, яка сприяють визнанню протиправних дій харківських поліцейських на міжнародному рівні.